Hubněte pomocí mobilu

Začít s hubnutím většinou nebývá takový problém. Začneme se hlídat, počítat kalorie, opravdu se snažíme, pravidelně cvičíme, ručička na váze se pomaloučku začíná otáčet doleva a všechno se vyvíjí ideálně. Ovšem jak dlouho nám tato snaha vydrží? Stačí málo, aby náš plán zase selhal. Vždyť koho by bavilo několik měsíců počítat kalorie u každého jídla, sčítat a zapisovat si je do tabulky?

V takové situaci by se každému hodila nějaká motivace. Tu Vám samozřejmě mohou poskytnout odborní poradci na hubnutí, ale pokud se na ně nechcete obracet, můžete si stáhnout takového „motivátora“ do Vašeho mobilního telefonu a zcela zdarma! Skutečně, vývojáři mobilních aplikaci v teto oblasti nezaháleli. V Obchode Play si můžete vybrat hned z několika aplikací tohoto typu. Jejich funkce a možnosti se samozřejmě různí, ale jejich zásadní přínos spočívá v tom, ze obsahují databázi potravin a obsahů kalorií a kilojoulů. Některé tyto aplikace pak také jídlo rozdělují nejen podle energetické hodnoty, ale také podle toho, jak je pro lidský organismus přínosné a zdravé. Tyto aplikace toho umí opravdu hodně, některé z nich také umějí ohlídat Váš pitný režim nebo umí spočítat, kolik kalorií přibližně spálíte při Vašich denních aktivitách nebo cvičení. V některých máte dokonce možnost vytvořit si vlastní virtuální postavičku dle Vašich představ. Samozřejmostí je pak možnost sdílet Vaše úspěchy na sociálních sítích jako je Facebook a další.

Já osobně jsem testovala aplikaci Noom Coach. Hned na začátku si můžete nastavit Vaši výšku a váhu, kolik chcete zhubnout a jaká je Vaše průměrná denní aktivita. Také si můžete vybrat ze tří obtížností – při nejtěžší budete hubnout nejrychleji, při nejsnadnější naopak nejpomaleji. Já jsem si zvolila střední obtížnost a denní příjem jsem měla mít 1200 kalorií. Ovládaní je v angličtině, ale je velmi jednoduché a intuitivní, takže není nutná znalost angličtiny, pokud si občas vypomůžete anglickým slovníkem (v mobilu). Součástí aplikace je také krokoměr, na který se nelze zcela spoléhat, protože mu stačí i jemnější otřesy, ale jestliže ho budete nosit cely den u sebe v kabelce, přibližný počet kroků Vám skutečně změří. V prográmku si můžete nastavit Vaši vysněnou ideální váhu a pak sledovat, jak se k ní klesající křivkou blížíte.

Jídlo je kromě obsahu kalorií rozděleno do tří kategorií – zelené, žluté a červené. Zelené jídlo je nejzdravější (a většinou má současně nižší počet kalorií), červené je pak nejméně zdravé. V zeleném jídle najdete především zeleninu a ovoce, v červeném pak smažené potraviny.

Úžasnou funkcí této aplikace je každodenní zásobování novými tipy a nápady, které můžete vyzkoušet. Jeden den Vás program motivuje k větší konzumaci zeleného jídla, další k častějšímu cvičení. Pokud se někdy zapomínáte najíst a v jídle se odbýváte, můžete si nastavit tzv. „jídelní upomínky“ na Vámi vybrané časy, díky kterým Vám aplikace pětkrát denně napíše: „Sněz snídani, svačinu, oběd atd.“ Díky tomu je snazší jíst menší množství vícekrát denně, což je základní cesta k úspěchu a Vaší vysněné váze a postavě.

A co je nejlepší, po jakémkoli splnění úkolu Vás prográmek pochválí a získáte navíc další body. (Takže kromě čísel na váze, které chcete snižovat, se můžete soustředit na počet bodů, který chcete získat.)

Všechny tyto funkce jsou skutečně ke stažení zcela zdarma. Aplikace pak nabízí zakoupení placeného rozšíření, které může být ušité ještě více na míru, nabízí další funkce a také jídelníčky, kterými se můžete řídit a kde můžete čerpat inspiraci.

Ale i neplacená verze aplikace je velmi užitečná a prospěšná pro ty, kteří mají někdy problém ve svém plánu setrvat. Takže hurá do toho!

Post Navigation