I ženy s nadváhou chtějí být in

Líbit se, nosit hezké, vkusné a moderní oblečení, ve kterém by se cítila příjemně, to je sen každé ženy, baculky nevyjímaje. Můžete si říci, že to není žádný problém, v dnešní bohaté nabídce obchodů si jistě vybere každá žena. To je však zásadní omyl. Ženy a dívky s velikostí od 46 výše přesně vědí, o čem je řeč. Češi jsou druhý nejtlustší národ Evropy, podle statistik je více než polovina příslušnic něžného pohlaví obézní nebo má nadváhu. Podle nabídky konfekčního oblečení byste to však nepoznali.


Ve všech případech není možné zhubnout

Velmi zjednodušeným řešením by bylo říci, že když se žena chce vkusně oblékat, tak ať zhubne. Velký počet žen má obezitu spojenou se zdravotními problémy, hormonálními poruchami, onemocněními pohybového aparátu a podobně. Ke zhubnutí je také potřeba pohyb a kvalitní strava – a mnohé ženy jsou pracovně vytíženy tak, že na pohyb zbývá málo času a na kvalitní potraviny někdy nestačí finance. Genetické dispozice a nedostatek vůle hrají také velkou roli.

Nákup oblečení bývá pro baculky stresující

Nadváhou dnes netrpí jen ženy středního nebo staršího věku, ale i zcela mladá děvčata. Nákup oblečení je pro ně zátěží – obcházet obchody, supermarkety, specializované butiky a setkávat se s odpovědí, že ve Vaší velikosti nic nemají, rozhodně na náladě nepřidá. Oblečení pro silné ženy je zkrátka málo a často postrádá nápaditost a vkus. Přívlastky černé, volné, pytlovité vystihují jednu část nabídky, na opačné straně se pak vyskytují kousky v křiklavých barvách nebo s velkými barevnými vzory, které na rozměry ženy ještě více upozorňují.

Možností je málo a většinou jsou finančně náročné

I ženy s nadváhou se chtějí oblékat podobně jako ostatní ženy a držet krok s módou. Že to možné je, zjistíte při návštěvě obchodů v zahraničí – například v Německu, v Rakousku nebo v Anglii. Kousky dovezené z těchto zemí se českým baculkám líbí – jsou určeny pro různé věkové skupiny a velikosti jako 50, 52 a vyšší se zde považují za normální. Občas se některé kolekce oblečení pro plnoštíhlé objeví i u nás, výběr však bývá malý. Jinou možností je šití na míru, což je finančně mnohem náročnější. Módní přehlídky a nabídky katalogů známých firem však naznačují, že i u nás by boubelkám mohlo svítat na lepší časy.

Post Navigation