Je Zumba cvičení nebo tanec?

Pokud se pokusíme nalézt poslední hit v oblasti fitness a tancování, tak nesmíme opomenout na tolik opěvovanou Zumbu. Jde o tradiční jihoamerická rytmus, který byl poupraven do celosvětového měřítka. Dnes znají Zumbu i malé děti a své úspěchy slaví dokonce mezi seniory. Jde o poslední větší módní výstřelek z oblasti fitness center, které její lekce pořádají po celém území České republiky. V místech, kde tyto centra nejsou k dispozici si bohatě vystačí s lektorem a sálem v kulturním domě. Zumba je specifická svou otevřeností.

Nabízí pohybovou aktivitu téměř všem bez rozdílu věku. Spálit kalorie a ještě se při tom pobavit, to je skvělá šance pro všechny, kteří hledají zdravější způsob života. Ještě, než se do Zumby cvičení pustíte, je dobré ji pochopit ze všech možných stran. Mnozí na ni pohlíží jako na cvičení a ti další ji srovnávají s klasickým národním tancem, jehož popularitu rozšířili brazilské festivaly v Riu. Je pravdou, že Zumba program je inspirován latinsko-americkou hudbou, ale na založení tohoto odvětví se podepsal Američan Albert Beto Perez z Miami.

Co je to Zumba

Je tedy zumba cvičení nebo tanec? Na tuto otázku se snaží přijít asi každý nově začínající zájemce o aktivní pohyb. Po pravdě řečeno není možné přesně vytyčit hranice, které by jasně vypověděli, jestli tancujeme nebo cvičíme. Jde o kombinaci vášnivých tanečních prvků z několika jižanských tradičních tanců. Ve své podstatě jde o obojí. Zumba se tedy nedá zaškatulkovat a ve své podstatě je to i jedno. Vůbec na tom nezáleží. Hlavní je, že dokáže rozdávat úsměvy na všechny strany.

Mladí i staří se mohou nechat unášet senzační atmosférou, které vniká mezi cvičence a nabízí jim zcela nové obzory. Nalezneme zde prvky z tanců jako je salsa, samba, merenque nebo mambo. V případě, že se přihlásíte na pokročilé kurzy, natrefíte na prvky flamenga nebo dokonce tanga s příměsí posilovacích prvků. Všechny výše zmíněné atributy se zakomponují do krátkých intervalů, které se v pravidelných cyklech opakují za doprovodu živé a především rytmické hudby.

Optimální průběh Zumba lekce

Zumba lekce ve většině případů nepřekračuje dobu jedné hodiny. Nejprve své tělo důkladně předehřejte. Pokud vás lektorka k tomu nevybídne sama, asi nepůjde o profesionála. Instruktorka by měla zprvu zvolit pomalejší tempo a pozvolna vám zahřát organismus na požadovanou teplotu. V polovině začínají být sestavy náročnější a kroky svižnější. Nezapomeňte však, že Zumba je především o zábavě a jednotlivé kroky si můžete upravovat dle své libosti.

Nikdy se nepřepínejte. Zumba je o uvolnění a pohybové relaxaci. Úspěch zumby spočívá ve střídání pomalého a rychlého tempa, čímž se zapojují všechny svalové partie. Spalování tuků je v tomto případě samozřejmostí a hlavním atributem, který láká miliony zájemců k pohybu na celém světě. Zumba je tedy cvičení, které využívá specifických tanečních pohybů a to hned z několika populárních tanců. Jakmile se vás tedy někdo zeptá, jestli je zumba cvičení nebo tanec, tak jde o splynutí obou odvětví do jednoho úžasného balíku.

Post Navigation