Piloxing se stává novým hitem

Opětovně se hlásíme se svou pravidelnou osvětou napříč fitness centry. Pokud patříte mezi zastánce nebo aktivní nadšence jakéhokoliv fit sportu pro udržení tělesné kondice a duševního zdraví, tak nám věnujte několik následujících minut. Určitě se zajímáte o všechny novinky, které zrovna nastavují trend a aktuální pohled na celosvětovou fitness scénu. Velice často se nového směru chytne několik celebrit a následně se z nové metody, či cvičební pomůcky stane hit na spousty let dopředu.

Tentokrát tomu není jinak. Hollywoodské hvězdy a další slavné osobnosti se našli v piloxingu, což je žhavá novinka, která nyní vstupuje i do českých fitness center. Již celou řadu měsíců nazpět jde o velice oblíbenou sportovní aktivitu po celém světě. Česká republika samozřejmě nemůže být po zadu a umožňuje i tuzemským zájemcům vstoupit do nové éry cvičení skrze specifické lekce.


Piloxing není ničím jiným než kombinací Pilatesu a boxu. Nevěříte, že tato dvě odvětví se dají skloubit tak, aby z toho vzešel nový celosvětový hit? Opak je pravdou. Piloxing si z obou směru vzal jen to nejlepší a výsledek je naprosto senzační. Nových směrů se v poslední době vyrojilo jako komárů po dešti. Většina z nich vycházejí z několika cvičebních metod, odkud se vždy vezme jen to nejlepší. Piloxing je tak hybridním konceptem, jež využívá síly protahovacích cviků s přesnými údery.

Pilates je nejvíce oblíbený v Kalifornii. I přesto, že zde narážíme na zdánlivě nemožné spojení – agresivně výbušný sport a téměř meditační protahovací cviky – tak je výsledek pozoruhodný. Piloxing vzešel z područí všestranné švédské sportovkyně Viveci Jensenové. Ta se už od mládí zabývala rozmanitými pohybovými aktivitami, takže vznik Piloxingu byl jen otázkou času.
Piloxing má kořeny ve Švédsku

Uveďme si jen příklad, abychom pochopili, jaký záběr má tato švédská sportovkyně. Vystudovala baletní akademii, věnovala se kulturistice a dokonce i nějaký čas přímo boxu. Ve chvílích, kdy se zranila, tak nastoupila na první lekce Pilatesu, do kterého se okamžitě zamilovala. Jak sama říká, ihned věděla, že by do tohoto směru vnesla prvky boxu. Záhy na to už měla vlastní studio a provozovala Pilates i pro ostatní, avšak v pozměněném stylu, Piloxing. Vyjmenujme si slavné osobnosti, které mají pro piloxing obdobnou slabost – je to: Kate Dunstová, Hillary Duffová, Ashley Tisdaelová nebo Britanny Snowová.

Něco málo o pilates

Pilates je sestaveno přesně tak, aby docházelo k šetrnému a zároveň maximálnímu protažení svalů. Ty se pak stávají pružnější a více pevnější. Pilates je tedy vhodný pro všechny, kteří trpí bolestmi zad nebo mají pooperační problémy. Pilates se stal oblíbeným konceptem, proto jej všechny fitness centra zařazují do svého repertoáru a nabízejí k širšímu využití. Pilates se tak stává i doplňkem mnoha typově odlišných směrů, stejně jako je to i v tomto případě. Na světě existuje celá řada odnoží, dokonce i s využitím bazénu v podobě aqualates a mnoha dalších. Je velmi pravděpodobné že právě teď vzniká další varianta na cvičení pilates. Každý si chce urvat kousek pro sebe a využít tohoto směru, dokud je atraktivní a vydělává tolik peněz. Vzpomeňme si na mládí zakladatele původního programu Pilates. I on se věnoval boxu. Právě box vás nutí mít zpevněné tělo, jen nohy poskakují jakoby na pérkách.

Piloxing – ujme se i u nás?

Piloxing velmi šetrnou metodou spojuje oba dva druhy cvičení. Silný energetický úder vzápětí vystřídá pomalý a kontrolovaný pohyb. I přesto, že je cvičení velice dynamické, tak všechny přechody v pohybu probíhají v maximální plynulosti. Pohyb je tedy uvědomělý a přesně vedený. Na rukou budete mít půl kilové rukavice, ne však boxerské, ale tzv. „bambule“, které se upevňují za pomocí suchého zipu. Některé z cviků se praktikují na podložce, jinak jde o přechody poskakování v boxerském rytmu do až baletních propozic. Ve své podstatě jde o aerobní cvičení se silovými prvky. To, jestli se uchytí i v naší slovanské zemi, tak na to si musíme ještě počkat.

Post Navigation